Кирилл Мозгов (mka) wrote,
Кирилл Мозгов
mka

„Zakochani w ludziach. Zapiski z misją…”

Książka o misjach może im pomóc

DODANE 2012-07-05 16:18

KAI |

Misyjne wspomnienia ks. dr. Tomasza Atłasa po odwiedzeniu 67 krajów świata ukazały się w formie książki. Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce opisuje m.in. jak na misjach rozwija się kult Bożego Miłosierdzia i jak misje zbliżają ludzi. Jest też wiele przykładów na to, że nie ma ewangelizacji bez ofiary. Dochód ze sprzedaży publikacji pomoże misjom.

Książka o misjach może im pomóc KRZYSZTOF BŁAŻYCANa zambijskich drogach

Książka „Zakochani w ludziach. Zapiski z misją…” zawiera wspomnienia i refleksje związane z misyjną pracą ks. Tomasza Atłasa w Republice Konga, a przede wszystkim wspomnienia wydarzeń i misjonarzy, których dane mu było odwiedzić i spotykać w ramach obowiązków w Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskich Dziełach Misyjnych.

„Chciałem pokazać piękno misyjnej pracy, wzruszające i szlachetne postawy ludzi, z którymi pracują misjonarze z Polski, zachwycić pięknem Kościoła na innych kontynentach i zaprosić do refleksji i osobistego zaangażowania w dzieło misji” – powiedział KAI autor książki.

Jedno ze wspomnień, które na długo pozostanie w pamięci ks. Tomasza Atłasa, dotyczyspotkania z polskimi żołnierzami w Czadzie, którzy m.in. chronili uchodźców z Sudanu.

Ks. Atłas wspomina, że Polscy żołnierze z misji pokojowej sił zbrojnych Unii Europejskiej (EUFOR), stacjonujący w Abeché, wiele razy pomogli polskim misjonarzom, dorzucając do swoich transportów z Polski dziesiątki kilogramów lekarstw, żywności, zabawek, naczyń liturgicznych.

„Gdy wychodzimy ze śmigłowca, wita nas dowódca, grupa żołnierzy i poczet sztandarowy. Nie da się ukryć, że jesteśmy zaskoczeni. Ostatecznie rzadko zdarza się nam tak oficjalne powitanie. Za chwilę jesteśmy już w hangarze zamienionym na kaplicę. Najpierw spowiedź, a potem Eucharystia. Hangar wypełnia potężny śpiew kolęd, a w czasie, kiedy biskup tarnowski Wiktor Skworc wzywa do modlitwy za najbliższych, na wielu żołnierskich twarzach maluje się wzruszenie, a nawet pojawiają się łzy. To nie oznaka słabości. To znak wrażliwości i dobroci” – pisze autor książki.

Cały dochód ze sprzedaży publikacji będzie przekazany przez Sekretariat Generalny Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła na wsparcie seminariów duchownych na terenach misyjnych. PDPA wspiera prawie 1100 seminariów (wyższych i niższych) na terenach misyjnych.

Książka „Zakochani w ludziach. Zapiski z misją…” ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos.


Tags: polska, литература, миссия, христианство
Subscribe

 • С днем памяти прп. Серафима!

  О прп. Серафиме говорит отец Павел Адельгейм 1 августа 2013 года. Через несколько дней сам отец Паве был убит.

 • Рождество...

  Сегодня уже многие христиане празднуют Рождество Христово. Поздравляю! А Константин Евгеньевич празднует 60-летие, что замечательно. Но вообще…

 • А был ли мальчик?

  Начало этому рассказу положил тот, кто на могиле братьев рядом со звездой поставил крест с тихой надписью: «1932 года 3 сентября погибши от…

promo mka март 17, 2017 10:18 9
Buy for 20 tokens
Сто лет назад Россия лишилась царя. Сначала отрекся Николай II, а так как сына ему было жалко, и интересы семьи оставались для него превыше всего, то отрекся сразу и за наследника, переложив без предупреждения корону на брата. Младший брат последовал примеру старшего... Хаос нарастал, люди жили…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments